Vis Olivae Prírodné okrúhle mozaikové mydlo s horkým pomarančom Vis Olivae Round stone mosaic soap bitter orange, all natural

Kód: 24112.050
Neohodnotené
€2,57
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Prírodné okrúhle mozaikové mydlo s horkým pomarančom

Esenciálne oleje z pomaranča a horkého pomarančovníka dodávajú nášmu mydlu sladkú, sviežu a stimulujúcu vôňu a tiež majú upokojujúce a sťahujúce vlastnosti. Annatto* a prášok z olivových jadier dodávajú krásny vzhľad a majú tiež jemné exfoliačné vlastnosti. *Annatto je prírodné potravinárske farbivo získané zo semien stromu achiote (Bixa orellana).

Tonizujúce a vyživujúce, pre normálnu pleť.

Ekologické, biologicky rozložiteľné, 100 % rastlinné oleje.

Ingredients (INCI): Olea Europaea (olive) fruit oil, Aqua (water), Sodium hydroxide, Cocos nucifera (coconut) oil, Sodium lactate, Citrus sinensis peel oil expressed, Citrus aurantium amara (bitter orange) leaf/ twig oil, Limonene*, Olea Europaea (olive) seed powder, CI 75120, Linalool*, Rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract**, Geraniol*, Citral*  *prirodzene sa vyskytujúca v esenciálnych olejoch  **prírodná zložka

Ako používať mydlá VOL?

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka VOL, ktorá stojí za prírodnými mydlovými produktami, je skratkou názvu spoločnosti VIS OLIVAE.

Latinské slovo VIS znamená sila, elán, vitalita. Toto slovo nájdeme vo filozofickom termíne „VIS VITALIS“, čo znamená vitálna sila. Slovo OLIVAE z latinčiny OLIVA, znamená „z olivovníka“. Spojenie týchto dvoch slov VIS OLIVAE – „Sila olivovníka“ odkazuje na životné dôležitú úlohu tohto požehnaného stromu z oblasti Stredozemného mora, ktorý bol už z historického hľadiska hlavnou hybnou silou ekonomiky/obchodu pre grécku a širšiu stredomorskú civilizáciu.

Mydlá obsahujú olivový olej v množstve 7-10%, čo zvýrazňuje jeho hydratačné, zmäkčujúce, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti v starostlivosti o telo a zaisťuje bezpečnosť a účinnosť produktu. Spoločnosť používa metódu zmydlenia za studena:

Mydlo nestráca svoj prirodzený glycerín, ktorý je v mydlovej hmote obsiahnutý a počas umývania ponúka pokožke svoj hydratačný a zmäkčujúci účinok. Nepotrebuje preto ďalší priemyselný glycerín, zachováva si tak maximálnu kvalitu, pričom si zachováva svoj status: tradičný a ručne vyrobený. Zmydelnenie studeným procesom vyžaduje minimálne množstvo energie a vody, čo je v súlade s ich (a aj našou) túžbou zaťažovať na minimum prírodné zdroje a životné prostredie.

 Viac informácií nájdete v článku o VIS OLIVAE