Apitherapy - Macrovita

Včelí úľ je nepochybne najstarším prírodným liečebným laboratóriom. Po mnoho rokov tento neúnavný hmyz z úľa produkuje látky, ktoré ľuďom poskytujú silu, zdravie, pohodu a krásu. Tieto neoceniteľné, storočné empirické poznatky o nutričných, tonizačných, terapeutických a kozmetických vlastnostiach včelích derivátov sa teraz stali súčasťou súboru vedeckých aktivít nazývaných APITHERAPY a systematicky skúmajú nekonečný potenciál ich prínosu pre ľudské stravovacie návyky a zdravie.

Apiterapia zhodnocuje priaznivé vlastnosti medu, propolisu, peľu, materskej kašičky, včelieho jedu a výťažku z lariev a používa ich buď nespracované alebo v kombinácii navzájom alebo s inými rovnocennými prírodnými látkami, ako sú esenciálne rastlinné oleje. Má nespočetné množstvo aplikácií, pretože okrem iného zaobchádza s ľuďmi ako s integrovanými psychosomatickými entitami. Tento holistický prístup plne slúži modernej rozšírenej vedeckej definícii zdravia, v ktorej je zdravie človeka definované nielen ako neprítomnosť akejkoľvek choroby alebo postihnutia, ale aj ako stav úplnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody.

Včelie deriváty nie sú liekmi ani náhradou klasických či homeopatických liekov. Fungujú popri nich a ich racionálne používanie môže zlepšiť účinnosť liekov a znížiť ich potenciálne vedľajšie účinky.

1 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom