Vis Olivae Prírodné mydlo s olivovým a vavrínovým olejom 90 g proti vypadávaniu vlasov Vis Olivae Olive and laurel oil soap natural

Kód: 24037.090
Neohodnotené
€5,49
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Prírodné mydlo s olivovým a vavrínovým olejom

Prírodné mydlo s olivovým olejom je určené na starostlivosť o vlasy. Mydlo je obohatené o vavrínový olej, kokosový olej a babassu (druh palmy, ktorá rastie v Brazílii); zmes, ktorá hydratuje vlasy a dodáva im lesklý vzhľad. Žihľava a rozmarín spolu s pomarančovým a mätovým esenciálnym olejom pomáhajú vyživovať vlasy a pomáhajú podporovať prekrvenie pokožky hlavy a stimulujú vlasové folikuly.

Mydlo sa odporúča sa pre krátke vlasy a pomáha v boji proti vypadávaniu vlasov.

Ekologické, biologicky rozložiteľné, 100 % rastlinné oleje

Ingredients (INCI): Olea Europaea (olive) fruit oil, Cocos nucifera (coconut) oil, Aqua, NaOH, ricinus communis(castor) oil, Orbignya oleifera (babassu) seed oil, Lauris nobilis (laurel) oil, Urtica dioica (nettle) oil, Sodium lactate, Citrus sinensis peel oil, Rosmarinus officinalis (rosemary) oil, Mentha piperita oil, Maris sal (sea salt), urtica dioica (nettle) powder, Limonene*, Rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract**  *prirodzene sa vyskytujúce v esenciálnych a vonných olejoch   **prírodné zložky

Ako používať mydlá VOL?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka VOL, ktorá stojí za prírodnými mydlovými produktami, je skratkou názvu spoločnosti VIS OLIVAE.

Latinské slovo VIS znamená sila, elán, vitalita. Toto slovo nájdeme vo filozofickom termíne „VIS VITALIS“, čo znamená vitálna sila. Slovo OLIVAE z latinčiny OLIVA, znamená „z olivovníka“. Spojenie týchto dvoch slov VIS OLIVAE – „Sila olivovníka“ odkazuje na životné dôležitú úlohu tohto požehnaného stromu z oblasti Stredozemného mora, ktorý bol už z historického hľadiska hlavnou hybnou silou ekonomiky/obchodu pre grécku a širšiu stredomorskú civilizáciu.

Mydlá obsahujú olivový olej v množstve 7-10%, čo zvýrazňuje jeho hydratačné, zmäkčujúce, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti v starostlivosti o telo a zaisťuje bezpečnosť a účinnosť produktu. Spoločnosť používa metódu zmydlenia za studena:

Mydlo nestráca svoj prirodzený glycerín, ktorý je v mydlovej hmote obsiahnutý a počas umývania ponúka pokožke svoj hydratačný a zmäkčujúci účinok. Nepotrebuje preto ďalší priemyselný glycerín, zachováva si tak maximálnu kvalitu, pričom si zachováva svoj status: tradičný a ručne vyrobený. Zmydelnenie studeným procesom vyžaduje minimálne množstvo energie a vody, čo je v súlade s ich (a aj našou) túžbou zaťažovať na minimum prírodné zdroje a životné prostredie.

 Viac informácií nájdete v článku o VIS OLIVAE