VIS OLIVAE

Značka VOL, ktorá stojí za prírodnými mydlovými produktami, je skratkou názvu spoločnosti VIS OLIVAE.

Latinské slovo VIS znamená sila, elán, vitalita. Toto slovo nájdeme vo filozofickom termíne „VIS VITALIS“, čo znamená vitálna sila.
Slovo OLIVAE z latinčiny OLIVA, znamená „z olivovníka“.

Spojením týchto dvoch slov VIS OLIVAE – „Sila olivovníka“ odkazuje na životné dôležitú úlohu tohto požehnaného stromu z oblasti Stredozemného mora, ktorý bol už z historického hľadiska hlavnou hybnou silou ekonomiky/obchodu pre grécku a širšiu stredomorskú civilizáciuZ histórie

Ešte v šesťdesiatych rokoch 20. storočia v malom meste Kalamata, keď ešte prevládalo hospodárstvo tradičného rodinného typu, jednou z najvzrušujúcejších prác bola výroba mydla pre potreby rodiny

img8034 Bola to veľmi magická záležitosť.

Staré ženy z rodiny sa zhromaždili a za pomoci najdôveryhodnejších susedov raz u nás na dvore, na druhý deň na inom dvore, aby vyrábali mydlo. Všetko muselo byť v poriadku. V našich detských očiach vyzeral celý proces od prípravy ingrediencií, miešanie vo veľkých hrncoch až po zaschnutie a narezanie ako jedna veľká čarodejnícka mágia.

Oveľa neskôr, majúc vlastný olej a túto spomienku, sme sa rozhodli rozlúštiť čarovný kód výroby mydla najprv pre naše potešenie a neskôr pre ľudí, ktorí zmýšľajú ako my. Pre ľudí, ktorí si cenia tradičné, prírodné a ručne vyrábané výrobky s históriou a ... trochou mágie. Samozrejme, v dnešnej dobe sú už veda a hlboké znalosti na prvom mieste.Tradícia, kvalita, udržateľnosť, environmentálna citlivosť

Metódu zmydlenia za studena sme si zvolili z niekoľkých dôležitých dôvodov:

Mydlo nestráca svoj prirodzený glycerín, ktorý je v mydlovej hmote obsiahnutý a počas umývania ponúka pokožke svoj hydratačný a zmäkčujúci účinok. Nepotrebuje preto ďalší priemyselný glycerín, zachováva si tak maximálnu kvalitu, pričom si zachováva svoj status: tradičný a ručne vyrobený.

Zmydelnenie studeným procesom vyžaduje minimálne množstvo energie a vody, čo je v súlade s našou túžbou zaťažovať na minimum prírodné zdroje a životné prostredie.

Metóda nemá pevný ani tekutý odpad. Minimálne množstvo vody použitej na umývanie riadu a obsiahnuté stopy mydla neznečisťujú vodonosnú vrstvu, biologicky sa rozložia v krátkom čase a nemajú žiadne toxické zvyšky.

Kvalita, udržateľnosť, rešpekt k životnému prostrediu a rešpekt k spotrebiteľovi sú naše kľúčové záujmy.

Čistota materiálov, precízna výroba a distribúcia spolu s historickými skúsenosťami a poznatkami vedy už od jej prvých krôčikov umožňujú bezpečné používanie nášho mydla vo všetkých vekových skupinách a kategóriách obyvateľstva.

Náš výber mydiel obsahuje olivový olej v množstve 7-10%, čo zvýrazňuje jeho hydratačné, zmäkčujúce, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti v starostlivosti o telo a zaisťuje bezpečnosť a účinnosť produktu.

Užite si teda kúpeľ s mydlom VOL.

Zážitok je jedinečný!

Už nikdy nebudete žiadať ďalšie mydlo, okrem tých, ktoré nesú zančku VOL!Prémiová kvalita a prírodné materiály

Tradičný charakter nášho mydla je daný použitím tradične a časom uznávaných materiálov, pretože čas, skúsenosti a vedecké testy preukázali, že sú bezpečné a účinné pri čistení, výžive a starostlivosti o pokožku.

O každé mydlo sa staráme ako o jedinečný výtvor, ako o jediné mydlo na svete. Kvalita, estetická a kozmetická hodnota našich produktov a ich zoznámenie sa s globálnym spotrebiteľom je pre nás vážnou výzvou a zároveň veľkým potešením.img9351

Používame najčistejší a najkvalitnejší extra panenský olivový olej v regióne Messinia bez ohľadu na dodatočné výrobné náklady.

Pre estetické začlenenie a zintenzívnenie pôžitku a rituálu horúceho kúpeľa, ale aj pre ich osobitný prínos v starostlivosti o telo, používame doplnkové prírodné produkty, rovnako vysokej kvality. Uprednostňujeme tie vyrobené z nášho regiónu, ktoré pridávame do nášho mydla a dodávajú mu jedinečný charakter, farbu a lesk.

Používame med, včelí vosk, kozie mlieko, ovos, fleur de sel (morskú soľ) z pohoria Mani a iné. Používame bylinky z jedinečnej flóry Taygetos, ako je šalvia, horský čaj, ľubovník bodkovaný a kvalitné čerstvé šťavy z messinského ovocia ako pomaranč, citrón, mandarínka, granátové jablko a hrozno.

Do umeleckej série nášho mydla pribúdajú prírodné farby a esenciálne oleje. Používame to najlepšie z takýchto materiálov, sú hypoalergénne a schválené príslušnými agentúrami vyrábaných krajín. Aj tu uprednostňujeme grécke výrobky, pre súlad s pôvodom základnej suroviny, ktorou je olivový olejimg9337Ako používať mydlo VOL

Toto telové mydlo VOL, ktoré držíte vo svojich rukách, je ručne vyrobené s mimoriadnou láskou a starostlivosťou, vždy so zreteľom na VÁS. Snažíme sa, aby ste VY mali ten najlepší kus našej produkcie, kus lepší ako ten predchádzajúci, kus umenia a oddanosti zdraviu a kráse. Spoločnosť VIS OLIVAE sa oň stará celých 30 a viac dní, aby bol pre VÁS upokojujúci, jemný a vzácny.

Je vyrobený z vysoko kvalitného olivového oleja Kalamata, vyrába sa procesom za studena, ktorý zaručuje kvalitu a bezpečnosť. Sú v ňom obsiahnuté najlepšie zložky nájdené v gréckej prírode a vykazuje jedinečné kozmetické (hydratačné, čistiace a zmäkčujúce) vlastnosti.

Mydlo z olivového oleja je vo všeobecnosti mäkké mydlo s tendenciou, že sa topí rýchlejšie ako mydlá z loja, ktoré sú štandardným mydlom na trhu. To platí najmä vtedy, ak obsahuje relatívne vysoké koncentrácie voľného olivového oleja. Olivový olej je primárne zodpovedný za kozmetické vlastnosti mydla. Mydlo z olivového oleja je teda vzácne kozmetické mydlo, nielen čistiaci prostriedok alebo ako iné "mydlo"

Postarali sme sa o to, aby sme výrazne znížili topenie pridaním vhodného množstva fleur de sel (morskej soli) z pohoria Mani alebo laktátu sodného do nášho mydla.

Niektoré jednoduché kroky v starostlivosti o vaše mydlo však môžu zabezpečiť najdlhšiu životnosť mydla a skvelý vzhľad.

- Po použití mydlo opláchnite a položte ho na stojan na miesto, ktoré je relatívne suché a nezmáčané vodou z vodovodu alebo sprchy.

- Uistite sa, že stojan je skonštruovaný tak, aby sa voda nedostala do kontaktu s mydlom.

- Používajte špongiu alebo handričku na kúpanie a nenechávajte mydlo namočené vo vani alebo v sprche.Celú ponuku od VIS OLIVAE nájdete tu.