Vis Olivae Organické tradičné mydlo 22 g Vis Olivae Traditional soap organic

Kód: 24072.022
Neohodnotené
€2,32
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Organické tradičné mydlo

Tradičné bio mydlo z olivového oleja s morskou soľou z pohoria Mani. (Používame fleur de sel z Mani, ktorý sa zbiera prirodzene, tradičným spôsobom, z vyparovania morskej vody na jamách prirodzene vytvorených na divokom skalnatom pobreží tejto krásnej časti Grécka.)

Jemné mydlo bez vône a farbív, odporúčané pre citlivú pokožku.

Ekologické, biologicky rozložiteľné, 100 % rastlinné oleje

Ingredients (INCI): Olea Europaea (olive) fruit oil*, Aqua (water), Sodium hydroxide, Cocos nucifera (coconut) oil*, Maris sal (sea salt), Rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract*. *prírodné zložky

Ako používať mydlá VOL?

Dodatočné parametre

Kategória: Mydlá na ruky a telo
Hmotnosť: 0.02 kg
Dôležitá zložka: Kokos - kokosový extrakt / olej / proteíny, Olivový olej, Rozmarín, rozmarínový olej / extrakt, Morská soľ
Množstvo: 22 gr
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka VOL, ktorá stojí za prírodnými mydlovými produktami, je skratkou názvu spoločnosti VIS OLIVAE.

Latinské slovo VIS znamená sila, elán, vitalita. Toto slovo nájdeme vo filozofickom termíne „VIS VITALIS“, čo znamená vitálna sila. Slovo OLIVAE z latinčiny OLIVA, znamená „z olivovníka“. Spojenie týchto dvoch slov VIS OLIVAE – „Sila olivovníka“ odkazuje na životné dôležitú úlohu tohto požehnaného stromu z oblasti Stredozemného mora, ktorý bol už z historického hľadiska hlavnou hybnou silou ekonomiky/obchodu pre grécku a širšiu stredomorskú civilizáciu.

Mydlá obsahujú olivový olej v množstve 7-10%, čo zvýrazňuje jeho hydratačné, zmäkčujúce, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti v starostlivosti o telo a zaisťuje bezpečnosť a účinnosť produktu. Spoločnosť používa metódu zmydlenia za studena:

Mydlo nestráca svoj prirodzený glycerín, ktorý je v mydlovej hmote obsiahnutý a počas umývania ponúka pokožke svoj hydratačný a zmäkčujúci účinok. Nepotrebuje preto ďalší priemyselný glycerín, zachováva si tak maximálnu kvalitu, pričom si zachováva svoj status: tradičný a ručne vyrobený. Zmydelnenie studeným procesom vyžaduje minimálne množstvo energie a vody, čo je v súlade s ich (a aj našou) túžbou zaťažovať na minimum prírodné zdroje a životné prostredie.

 Viac informácií nájdete v článku o VIS OLIVAE